IRON MADDLE MIXED
HOME > TOURNAMENTS>IRON MADDLE > DRAW
 
SEEDS:

Clubs
ITC = Indian Trail Club
Brook = Brookside Racquet Club
URTC = Upper Ridgewood Tennis Club

Lunch for all at Indian Trail Club

Please report for first round play by 8:15 AM. Play will begin promptly at 8:30.

These teams should report by 9:15 to begin play at approximately 9:30:
     Curland/Curland, Flood/Flood, Boomhower/Boomhower


  MAIN DRAW                        
 
1ST ROUND
 
2ND ROUND
 
3RD ROUND
 
QUARTERS
 
SEMI-FINALS
 
FINALS
 
WINNERS
1 ITC Kelly Van Calcar - Mike Gillespie
         
2          
3 Tracy Cornwell - Kevin Cornwell
       
4          
5 ITC Karen Hovey - Mike D'Alessandro        
6          
7 Jen Amerio - Chris Layton        
8          
9 ITC Celine Salvi - Jerry Salvi        
10          
11 Mary Premtaj - Tom Premtaj        
12        
13 ITC
9:30
Diane Curland - Ed Curland        
14        
15 Jane Flood - Sam Flood        
16          
17 Brook Kerry Bascio - Jim Komsa        
18          
19 Coleen Kennedy - Christian Kennedy        
20        
21 Brook Andrea Coughlin - Tim Coughlin        
22        
23 Eileen Dillon - Kevin Dillon      
24      
25 Brook Jenny Caufield - Robert Bayer        
26        
27 Leslie Greer - Brian Greer      
28        
29 Brook Arlene Flink - Gary Flink        
30          
31 Tonia Mangan - Scott Arenstein        
32          
33 URTC Ruth Weil - Chris Heffernan        
34          
35 Susan Durfee - Ben Durfee        
36          
37 URTC Eva Hartgers - Steven Amerio        
38          
39 Kelly Larson - Greg Larson        
40          
41 URTC Becky Komsa - Ray Bascio        
42          
43 Maggie Marrone - Matt Marrone        
44          
45 URTC Gina Martin - Michael Martin        
46          
47 JoAnn Irwin - Ira Belsky        
48          
49 ITC Rachel Whiteman - Russ Whiteman        
50          
51 Krisi Behrens - Drew Behrens        
52          
53 Lauren Powers - John Powers ITC        
54 Brett Finkelstein - Tyler Gaffney          
55 ITC
9:30
Jena Boomhower - Chuck Boomhower      
56        
57 ITC Amanda Lobosco - David Lobosco        
58        
59 Cammy McFadden - Marco Grangeiro      
60      
61 ITC Gina Hayes - Dave Hartgers        
62          
63 Ana Brzova - Anthony Cosimano        
64          
 
1ST ROUND
 
2ND ROUND
 
3RD ROUND
 
QUARTERS
 
SEMI-FINALS
 
FINALS
 
WINNERS

  CONSOLATION                    
 
1ST ROUND
 
2ND ROUND
 
QUARTERS
 
SEMI-FINALS
 
FINALS
 
WINNERS
1            
2          
3          
4          
5          
6          
7          
8          
9          
10          
11          
12          
13          
14          
15          
16          
17          
18          
19          
20          
21          
22          
23          
24          
25          
26          
27          
28          
29          
30          
31          
32          
 
1ST ROUND
 
2ND ROUND
 
QUARTERS
 
SEMI-FINALS
 
FINALS
 
WINNERS

 

  LAST CHANCE                
 
1ST ROUND
 
2ND ROUND
 
QUARTERS
 
SEMI-FINALS
 
FINALS
1          
2        
3        
4        
5        
6        
7        
8        
9        
10        
11        
12        
13        
14        
15        
16        
 
1ST ROUND
 
QUARTERS
 
SEMI-FINALS
 
FINALS
 
WINNERS

 

  REPRIEVE            
 
1ST ROUND
 
SEMI-FINALS
 
FINALS
 
WINNERS
1        
2      
3      
4      
5      
6      
7      
8      
 
1ST ROUND
 
SEMI-FINALS
 
FINALS
 
WINNERS


 

 

 

 

 

 

 

If you would like to be informed when this page is updated, please enter your email address in the form to the left.